Prostowniki Belatron

Prostowniki Belatron

Połączenie wydajności i minimalizacji wymagań przyłącza energetycznego

Asortyment BELATRON jest wspierany przez najnowszą generację przyszłościowej, energooszczędnej technologii ładowania. Ładowarki do 96 V i 300 A są standardowo objęte gwarancją.

Wymagana moc przyłączeniowa do sieci jest zminimalizowana dzięki osiągnięciu aż 96 % sprawności przy cos(φ) do ~1, a to z kolei zmniejsza koszty inwestycji, instalacji i eksploatacji. Dzięki sinusoidalnemu poborowi mocy i doskonałemu współczynnikowi mocy wyjściowej nie ma potrzeby rozbudowy systemu kompensacji prądu biernego.

Zoptymalizowany wyświetlacz stanu dzięki dużemu ekranowi dotykowemu

Prostowniki trakcyjne BELATRON ekran dotykowy
3,5-calowy ekran dotykowy umożliwia nie tylko dostosowanie ustawień, ale także parametrów. Ponadto można przejrzeć informacje o urządzeniu i baterii.
 

1: BELATRON 24 V - 30 A, obudowa WT7
2: BELATRON 24 V - 65 A, obudowa WT16
3: BELATRON 24 V - 80 A, obudowa WT32 z opcjonalnym interfejsem sieciowym i ekranem dotykowym
4: BELATRON 48 V - 60 A, obudowa WT32 z opcjonalnym wskaźnikiem sygnalizacji stanu naładowania

Zoptymalizuj procesy ładowania, zwiększ dostępność, wykorzystanie i analizę swoich danych

Schemat funkcji wielonapięciowych
Schemat funkcji wielonapięciowych

Wysoka gęstość energii, niewielkie zapotrzebowanie na powierzchnie w miejscu użytkowania
Rozmiar obudowy zmniejszył się prawie o połowę, przy zachowaniu tej samej mocy wyjściowej. Kompaktowa konstrukcja pozwala na osiągnięcie dużej gęstości zabudowy na najmniejszej przestrzeni. Zmniejsza to przestrzeń zajmowaną w stacji ładującej.

Wszechstronność dzięki funkcji wielonapięciowej
Nowością jest funkcja wielonapięciowa, która umożliwia ładowanie najszerszej gamy różnych akumulatorów (24 V, 48 V, 80 V i 36 V, 72 V, 96 V i 120 V) za pomocą tylko jednej ładowarki BELATRON. Zapewnia to dodatkową elastyczność w optymalizacji procesów ładowania.

 

Maksymalna dostępność
Dzięki modułowym prostownikom BELATRON, począwszy od specyfikacji WT60 i wyższej, system może kontynuować pracę z pozostałymi modułami w przypadku awarii jednego modułu. Personel serwisu na miejscu będzie mógł przypisać główną funkcjonalność do innego modułu wyjściowego. W związku z tym nadal będzie zapewniona transmisja danych i wyświetlanie na zewnętrz. Ładowanie może być kontynuowane – aczkolwiek na mniejszym poziomie – do czasu dostarczenia części zamiennych.

1: BELATRON 48 V - 120 A, obudowa WT60
2: BELATRON 48 V - 240 A, obudowa WT120
3: BELATRON 80 V - 255 A, obudowa WT180

 

Komunikacja z systemami zarządzania energią
Nasze ładowarki mogą współpracować – na przykład z systemami zarządzania energią – poprzez opcjonalną kartę interfejsu (kontroler komunikacji). W połączeniu z kontrolerem bateryjnym BATCOM digital+, interfejs komunikacyjny dostarcza kompleksowych danych o zużyciu energii, umożliwiając w ten sposób bezproblemową rejestrację poziomów zużycia energii.

Redukcja obciążenia w celu uniknięcia szczytowych obciążeń
Dodatkowo, w połączeniu z systemem BMS NG (system zarządzania akumulatorami nowej generacji), można zautomatyzować takie procesy, jak „redukcja obciążenia”, aby uniknąć szczytów obciążenia.

 

.

Dwukierunkowa komunikacja: prosta i nieskomplikowana
Opcja bezprzewodowej wymiany danych umożliwia dwukierunkową komunikację. Odpowiednia aplikacja może być używana z różnymi terminalami, a zastosowana technologia Bluetooth® lowenergytech umożliwia szybkie i proste połączenie między kontrolerem baterii BATCOM digital+ i – co więcej – nie tylko z komputerem, ale także z urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety i smartfony.

Główne zalety to:

  • Prosta konfiguracja podstawowa na etapie instalacji
  • Wyświetlanie głównych parametrów baterii
  • Wsparcie w procesie optymalizacji wykorzystania floty
Prostowniki trakcyjne BELATRON - Platforma monitorowania i raportowania BENNING Traction Portal
 
Prostowniki trakcyjne BELATRON - BATCOM digital+
Dzięki kontrolerowi akumulatorów BATCOM digital+ rejestrowanie i zapisywanie odpowiednich danych operacyjnych w interakcji między wózkami, akumulatorami i ładowarkami jest proste. Dane można gromadzić w dowolnym momencie za pośrednictwem łącza Bluetooth®
 
Prostowniki trakcyjne BELATRON UC Obudowa
BELATRON UC – Każdy stojak 19" może pomieścić albo ładowarkę 6 KW albo dwie ładowarki o niższej mocy